Naujienos

Praūžė Mykolinių šventė

Krūmai ir medžiai pasipuošę voratinkliais, žolė šalta rasa rytais spinduliuoja, gamta visa rudeniškomis spalvomis puošiasi, o Rietavo miesto gyventojai šiuo gražiu metų laiku, kaip ir kasmet, paskutinį rugsėjo savaitgalį, džiaugiasi tradicine Mykolinių švente.  Šiemet ji skirta Lietuvos valstybės šimtmečiui ir Rietavo 765 metų sukakčiai paminėti.

Kadangi progos labai ypatingos, tai ir šventės būta spalvingos. Jos programa dosni žanrų įvairove, veiklų pasirinkimu ir, žinoma, koncertine programa.

Jau penktadienį visi turėjo proga apsilankyti parodoje „Spalvingas dailininko Adomo Galdiko (1893- 1969) kūrinių lobynas“ Oginskių kultūros istorijos muziejuje, vėliau pasiklausyti nuostabaus, širdis virpinančio Kauno valstybinio choro  koncertinės programos „Taip niekas tavęs nemylės“, vykusio Rietavo kultūros centre, o diena užbaigta miesto aikštėje, kurioje afrikietiškų būgnų edukacija galėjo išbandyti kiekvienas. Beje, tą pačią dieną, visose viešosiose įstaigose vyko atvirų durų vakaras, kurių metu kiekvienas norintis galėjo apsilankyti kultūros centre, gimnazijoje, bibliotekoje, muziejuje ir kitose įstaigose.

Šeštadienį į miestą suvažiavo daug svečių. Rietavo kraštiečių klubo nariai rinkosi į kraštiečių sueigą, o meno kolektyvai, prie kultūros centro ruošėsi eisenai, kuri skelbė šventės atidarymo pradžią.

Rietavo miesto centre, Laisvės aikštėje, eisenos dalyvius pasitiko susirinkę žiūrovai, vedantieji Eglė Fabijonavičienė bei Deividas Radžvilas, su jais ir  skambūs afrikietiškų būgnų ritmai, kuriuos dovanojo TamTam.lt afrikietiškų būgnų grupė kartu su Rietavo miesto gyventojais susirinkusiais į šventę. Netrukus, nuskambėjus Lietuvos himnui, 100 Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos moksleivių į orą paleido 100 simbolinių trispalvių balionų.

Po iškilmingo Mykolinių antrosios dienos atidarymo, išklausius sveikinimo kalbų ir ūkininkų bei gražiausių sodybų apdovanojimų, susirinkusius džiugino skambios dainos, kurias dovanojo Vilniaus Gedimino technikos universiteto akademinis choras „Gabija“ (vad. Rasai Viskantaitė), Palangos kultūros ir jaunimo centro kamerinis choras (vad. Edmundas Jucevičius) ir Rietavo savivaldybės kultūros centro mišrus choras „Jūrava“ )vad. Vytautė Jonuškienė), o trankiais muzikos ritmais aikštę užliejo ir susirinkusius džiugino Tauragės muzikos mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestras (vad. Tadas Geštautas), Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos pučiamųjų instrumentų orkestras (vad. Kazys Bivainis), Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestras (vad. Artūras Urniežius), Platelių meno mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestras (vad. Virginijus Valančius), Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestras (vad. Sigitas Saukalas ir Algimantas Krėpšta), Plungės kultūros centro pučiamųjų instrumentų orkestras (vad. Romas Jasevičius),  kartu su jais pasirodymais džiugino ir Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos šokėjų grupė (vad. Aida Brazdeikienė) bei Tauragės moksleivių kūrybos centro šokėjų grupė (vad. Indrei Gedminienė).

Kol vieni džiaugėsi koncertu, kiti lankėsi jau kelis metus iš eilės Mykolinių šventėje organizuojamame metturgyje, taip pat kūrybingai, puošniai įsikūrusiuose seniūnijų kiemeliuose. Ne vienas iškart pastebėjo, kad būtent juose karaliauja bulviniai patiekalai. Ši ypač populiari daržovė Mykolinėse akcentuota neatsitiktinai. Juk būtent per Rietavą iš Europos į Lietuva, 1700-aisiais metais, atkeliavo bulvė. Vėliau šiai progai paminėti žiūrovai buvo kviečiami ir konkursuose bei rungtynėse sudalyvauti.

Po  širdis virpinančių chorų ir orkestrų pasirodymų žiūrovus džiugino Jurgio Didžiulio interaktyvus muzikinis pasirodymas, vėliau susirinkusieji klausėsi „Hiperbolės“ legendos Igorio Berino su grupe „Huge Soul“ koncerto, na o vakarui įsibėgėjus žiūrovai šėlo kartu su grupe „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“. Po jų energingo pasirodymo padangę nušvietė įspūdingi fejerverkai.

Mykolinių trečioji diena jau kelis metus iš eilės persikelia į Rietavo žirgyną. Šie metai ne išimtis. Ten, nuostabios rudeniškos gamtos apsuptyje, susirinkusieji galėjo stebėti žirgų konkūrą, galėjo pasigrožėti gyvūnų paroda, pertraukų metu susirinkusiuosius stebino ir džiugino žirgų teatras „Bing“. Po žirgų konkūro nugalėtojų apdovanojimų, šventę trankaisi muzikos garsais užbaigė jaunatviškas, energijos nestokojantis Klaipėdos „Varpo“ gimnazijos liaudiškos muzikos ansamblis „Joginta“ (vad. Jonas Petrauskas).

Nuoširdžiai dėkojame Rietavo miesto Mykolinių šventės rėmėjams:

AB „Klaipėdos energetika“

UAB  „Kauno šilas“

UAB  „Rietuva“

Kredito unija „Germanto lobis“

UAB  „Rietavo turgus“

UAB  „Plungės Lagūna“

BTA draudimas

Rietavo kraštiečių klubas

UAB „GAZIMPEKSAS“

 UAB  Biovast (Veterinarijos sanitarija)

Šuniukų fėja

Žirgų augintojų asociacija

 UAB „Reval baldai“

„Rietavo ūkininkų sąjunga“.

Taip pat dėkojame visiems prisidėjusiems darbais, idėjomis ir mintimis. Ačiū visiems ir kiekvienam.

Šventės akimirkos

Papildoma informacija